Brugerlogin

Indtast dit brugernavn og kodeord her for at logge ind på websitet:
Log ind

Har du glemt dit kodeord?

Du er her: 

Ikast menighedsråd

 

Kurt Tolstrup (Formand)

Email: formand@ikastkirke.dk

 

Bjarne Vestergaard Wedel (Næstformand)

Email: wedel@mvb.net

 

Erling Bilberg (Kasserer)

Email: e-bilberg@mail.tele.dk

 

Anne Lisbeth Bisgaard Jepsen (Kontaktperson)

Email: anne.lisbeth.jepsen@mvb.net

 

Søren Henriksen (Menigt medlem)


Email: sorenbrhenriksen@gmail.com

 

Ejvind Lund Pedersen (Kirkeværge)

Email: ejvindlund@outlook.dk

 

Berit Carstens (Menigt medlem)

Email: beritcarstens@gmail.com

 

Bente Larsen (Menigt medlem)

Email: ronnealle8@gmail.com

 

Hans Gjørup (Menigt medlem)

Email: hans.gjoerup@gmail.com

 

Jytte Hauge Jørgensen (Menigt medlem)

Email: jyttehauge@yahoo.dk

 

Esther Lundgaard Nielsen (Formand for valgbestyrelsen)

Email: ester.lundgaard@hotmail.dk

 

Tommy Høgh Vestergaard (Menigt medlem)

Email: tommy@skandtolk.dk

 

Birgit Skinnerup (Menigt medlem)

Email: h-b-skinnerup@mvb.net

 

Simon Simonsen (Medarbejderrepræsentant)


Email: kirketjener@ikastkirke.dk

 

 

Provst, Poul Erik Knudsen
Rolighedsvej 10
7430 Ikast
Telefon: 51295995
E-post: pekn(at)km.dk

Præst, Jens Peter Garne
Haslevej 15
7430 Ikast
Telefon: 97153120
E-post: jpg(at)km.dk

Præst, Jes Nedergaard Espersen
Jens Holdgaards Vej 75
7430 Ikast
Telefon: 22563618
E-post: jne@km.dk

Præst, Birthe Møberg
Velhustedparken 5
6933 Kibæk
Telefon: 23342790
E-post: bmb(at)km.dk

Kontor: Rådhusstrædet 15, 7430 Ikast